Aktivitet sensibilizues “Jo dhunës ” ndaj grave (Video)

Projekti “Rinia në Fokus II”, me mbështetjen e Bashkisë...

Sukses i rradhës i sportistit sarandiot në SHBA, Enea Lapa (Video)

Një sukses i garantuar i sportistit sarandiot me banim...

E çuditshme, por e vërtetë, deti s’gjen qetësi as në dimër(Video)

Edhe pak ditë dhe hymë zyrtarisht në stinën e...

Dritat e pemës së Krishtlindjeve në Athinë, ndizen nga Kryebashkiaku Gurma

Sot në Athinë pak orë më parë... Të gjithë bashkë...

Mos e humbsni

Lexoni artikujt e zgjedhur nga redaktori ynë!

Liqeni i Butrintit, i vetmi liqen në Botë me dy kate

Liqeni i Butrintit ka orgjinë tektonike.Eshtë i vetmi liqen...

Përdorimi I produkteve bimore për flokët,fytyrën dhe trupin është zgjidhja më e mirë dhe më e shëndetshme.

#Cosmofarma Albania sjell linjën më të mirë të shampove...

10 fakte qe nuk dini per Foiniken (Finiqin)

PERSONALITETE  E STUDIUES PËR FOINIKEN “FOINIKA është qyteti më i...

E pabesueshme ajo që shikon kur viziton Manastirin e…

Manastiri i Mesopotamit ndodhet në pjesën jugore të fshatit...

Baptisteri i Butrintit, monument pagëzimoreje

Një nga monumentet shumë të bukura për tu vizituar...

Sukses i rradhës i sportistit sarandiot në SHBA, Enea Lapa (Video)

Një sukses i garantuar i sportistit sarandiot me banim...

E çuditshme, por e vërtetë, deti s’gjen qetësi as në dimër(Video)

Edhe pak ditë dhe hymë zyrtarisht në stinën e...

Më të lexuarat

BASHKOHU ME NE NE MEDIAT SOCIALE

Për përmbajtje edhe më ekskluzive!

Aktualitet

Turizëm

SOCIALE
Sociale

Aktivitet sensibilizues “Jo dhunës ” ndaj grave (Video)

Projekti “Rinia në Fokus II”, me mbështetjen e Bashkisë...

Bie përsëri ura e Vanës…(Video)

Problemet tek ura e Vanës, ura që lidh fshatin...

Ndihmoni për Andrean 🙏

Prej 5 muajsh Andrea Sadiku, banor i fshatit Shëndëlli,...

Ra nga pema duke mbledhur ullinj, 62-vjeçari pedagog në Universitetin e Gjirokastrës (Foto)

Zbulohet identiteti i 62-vjeçari që humbi jetën sot në...

Shpërthen bombola e gazit brenda shtëpisë, detajet e para

Një bombol gazi ka shpërthyer në një banesë në...

Emisioni “Fiks Fare” denoncon:

Mbrëmjen e së martës një denoncim është bërë nga...

Shëndeti

Zemra e Emës rreh në gjoksin e një nëne 40-vjeçare – Mjekët optimistë

Dëshira e familjes së fatkeqes Ema për “të dhënë...

Si të lehtësoni dhimbjet e trupit me ndryshimet e motit

A keni vënë re ndonjëherë se nyjet dhe muskujt...

Dikur

Kurizitete.

Mbetjet e një miniere argjendi e cila u mbyll 138 vjet më parë në Ontario, Kanada. Dikur e njohur si miniera më e pasur e argjendit...

Edith Durham “ Mbretëresha e Malësorëve”

Mary Edith Durham (1863-1944) ishte një udhëtare, artiste, shkrimtare...

Komisari turk – Miqësia katolik mysliman si në asnjë vënd tjetër.

InforCulture sjellë një përshkrim të shkurtër që komisari turk...

Shkolla shqipe e Delvinës

Nga Vldimir Kodhelaj Në vitet 1902 – 1908 patriotët delvinjotë...

Postimet e fundit
Të fundit

Aktivitet sensibilizues “Jo dhunës ” ndaj grave (Video)

Projekti “Rinia në Fokus II”, me mbështetjen e Bashkisë Sarandë, ka realizuar një Murale përballë Kafe “Lemon Tree” në Sarandë (Kinoteatri), me mesazhe të...

Sukses i rradhës i sportistit sarandiot në SHBA, Enea Lapa (Video)

Një sukses i garantuar i sportistit sarandiot me banim...

E çuditshme, por e vërtetë, deti s’gjen qetësi as në dimër(Video)

Edhe pak ditë dhe hymë zyrtarisht në stinën e...

Dritat e pemës së Krishtlindjeve në Athinë, ndizen nga Kryebashkiaku Gurma

Sot në Athinë pak orë më parë... Të gjithë bashkë...

U prezantuan kandidatët e primareve në Sarandë: Ardit Cikuli, Armando Magllara, Ilir Nikolla dhe Spiro Vaso

Katër kandidatët e Partisë Demokratike për primaret në Bashkinë...

Çfarë do ndodhë me temperaturat? Dhjetori vjen me reshje, kthesa e madhe që pritet tashmë

Dhjetori nis si një vijimësi e vjeshtës, me mot...

Policia greke tenton të ndalojë mjetin e dyshimtë në Janinë, tre persona hapin zjarr ndaj patrullës JANINË

Hapet zjarr ndaj patrullës së policisë greke. Ngjarja ka ndodhur...

Xhubleta shqiptare në UNESCO

Xhubleta me dije bërjen e saj, si dukuri e...

Sport

E çuditshme, por e vërtetë, deti s’gjen qetësi as në dimër(Video)

Edhe pak ditë dhe hymë zyrtarisht në stinën e...

Atleti Alush Çukari reralizon ëndrën: 28 Nëntor, lule për Pavarësinë në Vlorë (Video)

Pas disa seancash vrapimesh, atleti tashmë i njohur sarandiot...

Atleti Alush Çukari sot nis distancën Sarandë – Vlorë

Nismën për të përshkuar rrugët e atdheut me këmbë...

Goditi arbitrin e ndeshjes Delvina-Elbasani, arrestohet në flagrancë autori (EMRI)

Dhuna u ul “këmbëkryq” sërish në futbollin shqiptar, teksa...

Goditet arbitri në Delvinë! Ndërpritet ndeshja, gjyqtari transportohet në spital (Video)

Ndeshja e javës së pestë në Kategorinë e Dytë...