‘’Made in Saranda’’ Pirro Naçi

Brenda pak ditësh në Athinë u takua me ‘’gjysmën’’...

Blendi Klosi prezantohet drejtues politik i Partisë Socialiste për Qarkun Vlorë

Blendi Klosi u prezantua sot në Vlorë si drejtues...

Aksident në aksin Kardhiq-Delvinë, motomjeti del nga rruga, humb jetën shoferi (EMRI)

Një aksident me pasojë vdekje ka ndodhur këtë të...

Mos e humbsni

Lexoni artikujt e zgjedhur nga redaktori ynë!

Liqeni i Butrintit, i vetmi liqen në Botë me dy kate

Liqeni i Butrintit ka orgjinë tektonike.Eshtë i vetmi liqen...

Përdorimi I produkteve bimore për flokët,fytyrën dhe trupin është zgjidhja më e mirë dhe më e shëndetshme.

#Cosmofarma Albania sjell linjën më të mirë të shampove...

10 fakte qe nuk dini per Foiniken (Finiqin)

PERSONALITETE  E STUDIUES PËR FOINIKEN “FOINIKA është qyteti më i...

E pabesueshme ajo që shikon kur viziton Manastirin e…

Manastiri i Mesopotamit ndodhet në pjesën jugore të fshatit...

Baptisteri i Butrintit, monument pagëzimoreje

Një nga monumentet shumë të bukura për tu vizituar...

Më të lexuarat

BASHKOHU ME NE NE MEDIAT SOCIALE

Për përmbajtje edhe më ekskluzive!

Aktualitet

Turizëm

SOCIALE
Sociale

Nuk ka mundur dot të mbijetojë 57 vjeçari që u dogj mbrëmë në Sarandë

Nuk ka mundur t’i mbijetojë dot plagëve të marra...

Shëndeti

Tetori, muaji i ndërgjegjësimit për luftën ndaj kancerit të gjirit.

Nga Anita Marku Tetori rozë është shpallur nga Organizata Botërore...

EODY: 235 raste të infektimit me virusin e Nilit Perëndimor-19 vdekje

Në Greqi janë diagnostikuar gjithsej 235 raste shtëpiake të...

Dikur

Kurizitete.

Mbetjet e një miniere argjendi e cila u mbyll 138 vjet më parë në Ontario, Kanada. Dikur e njohur si miniera më e pasur e argjendit...

Edith Durham “ Mbretëresha e Malësorëve”

Mary Edith Durham (1863-1944) ishte një udhëtare, artiste, shkrimtare...

Komisari turk – Miqësia katolik mysliman si në asnjë vënd tjetër.

InforCulture sjellë një përshkrim të shkurtër që komisari turk...

Shkolla shqipe e Delvinës

Nga Vldimir Kodhelaj Në vitet 1902 – 1908 patriotët delvinjotë...

Postimet e fundit
Të fundit

‘’Made in Saranda’’ Pirro Naçi

Brenda pak ditësh në Athinë u takua me ‘’gjysmën’’ e Sarandës... Shkrimtarë, poetë, piktorë ,skulptorë, arkitektë, prozatorë, instrumentisë të talentuar,këngëtarë, me shumë njerëz të...

Blendi Klosi prezantohet drejtues politik i Partisë Socialiste për Qarkun Vlorë

Blendi Klosi u prezantua sot në Vlorë si drejtues...

Aksident në aksin Kardhiq-Delvinë, motomjeti del nga rruga, humb jetën shoferi (EMRI)

Një aksident me pasojë vdekje ka ndodhur këtë të...

WhatsApp pritet të sjellë 5 ndryshime të reja

Së fundmi drejtuesit e WhatsApp janë duke punuar për...

“Trirema XVI – 2022” i Klubit të Krijuesve Jonianë

Si përvit edhe në tetorin e 2022 Klubi i...

Tetori, muaji i ndërgjegjësimit për luftën ndaj kancerit të gjirit.

Nga Anita Marku Tetori rozë është shpallur nga Organizata Botërore...

29 shtatori, Dita Kombëtare e Trashëgimisë Kulturore. Fotoekspozitë(Video)

29 shtatori është Dita Kombëtare e Trashëgimisë Kulturore, e...

KURIOZITETE .

Fustan Gjarpri. Është i bërë me gjethe palme. E mrekullueshme!!!

Sport

U zhvillua Maratona Kombëtare e Notit “Idriz Muço”, (Video)

Ditën e shtunë në një atmosferë dhe mjedis festiv...

Delvina nderon ish lojtarin e “Bistricës” Kli Koçin. Intervistë shume e bukur (Video)

Një nismë shumë e mirë e Bashkisë Delvinë dhe...

Qytetari sarandiot Pajtim Graci i kushton këto vargje Kampiones Luiza Gega

FALEMINDERIT KRENARIA JONE ! -------------------------------------- Atdheu ynë, mbështjellë krenarishëm sot kuq...

Historike në Mynih!

Luiza Gega është kampione e Europës në 3000 metra...

U zhvillua Kampionati i Shahut mes shkollave 9-vjeçare të Sarandës.

U zhvillua Kampionati i Shahut mes shkollave 9-vjeçare të...