Punët publike në Sarandë: Nga rikonstruksionini i rrugës “Musa Demi” tek përkujdesja e hapsirave të gjelbëra dhe pastrimi i ambjenteve të shkollës “Hasan Tahsini”

- Advertisement -

Kryebashkiaku Adrian Gurma ka ndarë sot disa pamje nga punët publike që po kryhen në zona të ndryshme të Sarandës.

Përvecc përkujdesjeve në hapsirat e gjelbërta, punë intensive po kryhen dhe në rikualifikimin e rrugës “Musa Demi” në lagjen nr.3

Gjithashtu, edhe ambjentet e jashtme të shkollës “Hasan Tahsini” kanë pësuar një transformim.

“Në punë

Rikualifikimi urban i rrugës “Musa Demi”, në lagjen nr 3 të qytetit.

Përkujdesje për hapësirat e gjelbradhe për dekorin festiv.

Përkujdesje për ambientet e jashtme dhe të brendshme të shkollës “Hasan Tahsini”, shkruan kryebashkiaku i Sarandës, Adrian Gurma.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...