Mbërrin në Sarandë kroçera e parë me turistë për këtë sezon(Video)

- Advertisement -

Saranda sot gumëzhin nga turistët e huaj.
E theksuam edhe dje kur përgatitëm kronikën , se Saranda nuk i ngjan asnjë viti të mëparshëm për sa i përket turizmit. 2200 turistë ditorë kanë zbritur nga “Norwegian Star”, kruizeri i parë që mbërrin në Sarandë për këtë vit.E nisur nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës , “Norwegian Star” ka sjellë në Sarandë kryesisht turistë amerikanë, filipinas dhe kanadezë.Edhe pse kanë pak orë në dispozicion për të vizituar atraksionet turistike, turistët tregojnë se janë të mahnitur nga bukuria e qytetit.Dhe nuk e përjashtojnë një tjetër për ta vizituar me më shumë kohë në dispozicion.

Në vitet e fundit Saranda është vizituar nga rreth 4000 turistë ditorë në javë falë vizitave të kroçerave të mëdha.
“Norwegian Star” mbërriti nga Spliti i Kroacisë, për të qëndruar pak orë në Sarandë. Ndërsa për javët e ardhshme në Portin e Sarandës janë edhe 5 rezervime të tjera nga anikd të përmasave të tilla.

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...