Sociale

Ndahet nga jeta Sami Peçi

Sot pas një sëmundje të rëndë u nda para kohe nga jeta Sami Peçi. Ai lindi në vitin 1946 në qytetin e Delvinës. Arsimin...

Qeveria do shpërndajë mbi 8 miliardë lekë në ditët e para të janarit. Kategoritë që do të përfitojnë nga “ Pakoja e madhe”

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se do të shpërndahen mbi 8 miliardë lekë në dorë në ditët e para të janarit për një kategori...

Zbardhet skema, ja sa do të rriten pensionet për të moshuarit, dokumentet, afatet dhe kushtet

Më shumë se 60 milionë dollarë janë përcaktuar si fond për indeksimin e pensioneve dhe bonusin e fundvitit. Pra, rreth 700 mijë të moshuar...

Punët publike në Sarandë: Nga rikonstruksionini i rrugës “Musa Demi” tek përkujdesja e hapsirave të gjelbëra dhe pastrimi i ambjenteve të shkollës “Hasan Tahsini”

Kryebashkiaku Adrian Gurma ka ndarë sot disa pamje nga punët publike që po kryhen në zona të ndryshme të Sarandës. Përvecc përkujdesjeve në hapsirat e...

Thirrja e bashkisë Sarandë për punësim, ja për çfarë bëhet fjalë

Bashkia e Sarandës përmes një njoftimi ka bërë publike se ka hapur aplikimet në kuadër të projektit “Para për Punë Publike”. NJOFTIMI I BASHKISË SARANDË Bashkia...