Skulptori Odise Papa, krijuesi i jetës së pandjeshme, mjeshtër i gdhendjes artistikisht të mermerit….(Video)

- Advertisement -

Nga Shpresa Dine

Odisea Papa, është skulptori sarandiot, që njihet nga secili prej nesh si mjeshtri i gdhendjes së mermerit.

 

Nga Shpresa Dine

Edhe pse prej pak vitesh nuk ndodhet në Sarandë, pasi është në emigracion, Odisea shpesh vjen në Sarandë.

Nga Shpresa Dine

Është malli për vendlindjen, të afërmit, miqtë e shokët ai që e sjell artistin në Sarandë. Për mallin e pashuar, jetën e tij jashtë atdheut, fillimisht në Greqi e tani në Suedi, përpjekjet e tij për të gjetur veten artistikisht dhe projektet e tij për të ardhmen, i sjell skulptori në intervistën e realizuar nga sarandalife.

Nga Shpresa Dine

Skulptori është krijuesi i jetës së pandjeshme, duke kthyer mermerin në vepra të mrekullueshme. I tillë është sarandioti Odise Papa….

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...