Turizëm

Mesazhi i Ramës: Të mos përsëriten gabimet e këtij viti, në disa zona bregdetare ka rënie e fluksit të turistëve prej çmimeve absurde

Kryeministri Edi Rama ka folur sërish për turizmin duke dhënë një mesazh të qartë që të mos përsëriten gabimet e këtij viti që kanë...

Çmimet e kripura në Ksamil, ministrja Kumbaro thirrje bizneseve: Jini transparent me turistët

Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit Mirela Kumbaro dhe Drejtori i Përgjithshëm i Tatimeve Ceno Klosi kanë monitoruar situatën në bare, restorante dhe hotele në...

Balluku inspekton punimet në segmentin rrugor Shijan-Ura e Gajdarit ( Video)

Drejt përfundimit aksi Shijan-Ura e Gajdarit, pjesë e rrugës Kardhiq-Delvinë Punimet për rehabilitimin e segmentit rrugor Shijan-Ura e Gajdarit prej 5.5 km, pjesë e aksit...

Shkolla Teknike Ekonomike dhe Hoteleri – Turizëm “Antoni Athanas” në ditën e çeljes së sezonit turistik

Nxënës edhe stafi mësimor i shkollës profesionale u bënë pjesë e aktivitetit për çeljen e sezonit turistik me paraqitjen e tyre në fushën e...

Ejani në Sarandë! Çelet sezoni turistik “Verë 2022” (Video)

Shetitorja e Sarandës në këtë të fundjavë ka ndryshuar shumë pamjen, kjo për festën e çeljes së sezonit turistik me sloganin: Eja në Sarandë!...