Me ish futbollistin dhe trajnerin e ekipit të futbollit “Bistrica” Turabi Bajo( Video)

- Advertisement -

sarandalife.al do të filloj të transmentojë një cikël me intervista të ish trajnerëve dhe futbollistëve delvinjot të ekipit të “Bistricës”. Ky transmentim do bëhet i mundur në saje të interesimit të Bashkisë Delvinë dhe në veçanti të Kryetares së saj znj. Majlinda Qilimi.Ish trajnerët dhe futbollistët delvinjot në këto intervista flasin për eksperiencat e tyre personale, për ndeshjet e bukura, për shpirtin e lartë të garës, për tifozllëkun delvinjot etj.Interesante janë rëfimet e tyre për hershmërinë e të luajturit futboll në Delvinë me ekipe austriake, angleze, franceze, italiane etj. Cikli do të hapet me intervistën e ish futbollistit dhe trajnerit të “Bistricës” në vitet 60-70 Turabi Bajo.sarandalife.al i uron legjendës së futbollit delvinjot shëndet dhe pleqëri të bardhë.      Shikim të këndshëm.

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...