Stinë e nxehtë, mjeku këshillon: kujdes për fëmijët për një verë të sigurtë e të shëndetshme(Video)

- Advertisement -

Kjo verë në më të shumtën e ditëve është karakterizuar me temperatura tē të nxehtit afrikan. Dhe rritja e temperaturave shoqërohet me dëshirën e madhe të gjithësecilit prej nesh për tu ekspozuar sa më shumë në diell. Ne mund të ndihemi mirë në diell, sidomos kur kemi dalë nga stina e dimrit. Por, kujdes! Qëndrimi i gjatë në diell mund të sjellë pasoja dhe probleme të shumta për shëndetin.
Mjekja pediatre, Shefe e pavionit të Pediatrisë në spitalin e Sarandës, Eranda Andoni e pyetur nga Sarandalife sjell këshilla me vlerë se si duhet të kujdesemi për fëmijët në këto ditë të nxehta.

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...