Rajoni

Dritat e pemës së Krishtlindjeve në Athinë, ndizen nga Kryebashkiaku Gurma

Sot në Athinë pak orë më parë... Të gjithë bashkë ndezim dritat në pemën e Krishtlindjes- thotë Kryetari Bashkisë së Athinës Kostas Bakoyannis... Ishin të...

Policia greke tenton të ndalojë mjetin e dyshimtë në Janinë, tre persona hapin zjarr ndaj patrullës JANINË

Hapet zjarr ndaj patrullës së policisë greke. Ngjarja ka ndodhur mbreme ne darke ne fshatin Tzumerka. Policia ka tentuar te ndaloje nje automjet te dyshimte...

Tërmet i fuqishëm 5 Rihter në Evia jugore

Një tërmet i fortë me magnitudë 5 ka ndodhur mbrëmjen e së martës në Evia jugore. Sipas të dhënave të Institutit Gjeodinamik, tërmeti ka...

Selanik:,12 vjedhje për dy muaj bëhen publike autorët, dy shqiptarë të arrestuar

Selanik:,12 vjedhje për dy muaj bëhen publike autorët, dy shqiptarë të arrestuar Policia greke bën publike detajet e identitetit dhe fotografitë e dy shqiptarëve respektivishy...

Kyparisia: Trupi i gjetur i varrosur në plazh i përket një 31-vjeçari shqiptar – Çfarë po hetojnë autoritetet.

Po vijojnë hetimet nga Policia e Kalamatës për zbardhjen e një rasti të vrasjes së një 31-vjeçari shqiptar në Qiparisia. Sipas policisë, trupi i 31-vjeçarit...