Rajoni

Heraklion: Brenda një arushi pelushi ishin fshehur “shkopinj” kokaine

Shtëpia e një 32-vjeçari nga Shqipëria në zonën e Heraklion është gjetur “e pastër” nga personat e Prokurorisë së Drogës pranë Autoritetit Qendror Portual,...

Tentuan të kalonin kufirin të armatosur, Policia greke arreston 2 shqiptarët, i sekuestrojnë pistoletë, fishekë dhe drogë

Policia greke ka vendosur në pranga 2 shqiptarë, pasi kanë tentuar të kalojnë kufirin të armatosur. Policia helene njofton se 2 shqiptarët janë arrestuar në...

41-vjeçari që kërkonin në Larisa endej 51 ditësh në malin Olimp – Çfarë i ndodhi

I rraskapitur dhe shumë i lodhur po trajtohet në spitalin e Katerinit në gjendje të keqe psikologjike Panagiotis Kaleshi, nga Livadhjaja e bashkisë Finiq,...

Arkalochori: Një tërmet me magnitudë 4.5 ballë ka tronditur zonën

Një tërmet në Kretë dhe konkretisht në Arkalochori ka ndodhur pasditen e së dielës. Sipas matjes së parë të Institutit Gjeodinamik, tërmeti ka qenë...

Greqia /Kretë: Një rast i hepatitit në një foshnjë 14 muajshe në Heraklion

Një rast i hepatitit tek një foshnjë është zbuluar në Heraklion të Kretës , ndërsa po hetohet nëse ka lidhje me raste të tjera...