Lamtumirë, mësuese, Tatjana. U prehsh në paqe! (Video)

- Advertisement -

Mes e lotëve e dhimbjes u përcoll mesditën e sotme për në banesën e fundit mësuesja e disa brezave, nëna e dy fëmijëve, bashkëshortja e qytetarit të Sarandës, Dik Veliu. Mes familjarëve, në këtë ditë të dhimbshme, merrnin pjesë miq e të afërm, kolegë e shoqe të Tatjanës. Tatjana Veliu, e cila prej kohësh vuante nga një sëmundje e rëndë, humbi jetën në moshën 48 – vjeçare, një ditë më parë në shtëpinë e saj këtu në Sarandë. Pak ditë më parë ajo ishte kthyer nga Greqia, ku ishte për terapi të specializuar në një nga spitalet e Athinës. Por, edhe pse trajtimet mjekësore tek Tatjana u kryen me rigorozitet, përsëri vdekja e pamëshirshme nuk e kurseu. E mori në gjirin e vet Tatjanën e qeshur, vitale, e tërë talent si mësuese, duke mbetur kështu për t’u kujtuar në jetë të jetëve si Tatjana e dashur dhe e mirë për sarandiotët, e në veçanti për nxënësit e kolegët me të cilët ajo i pati në jetë. Lamtumirë, Tatjana, o ëngjëlli mbrojtës i familjes tënde!

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...