“Butrinti” në fokusin e RAI TV

Një ekip i televizionit më të madh mediatik të Italisë RAI TV ishte në Parkun Kombëtar të Butrintit, për ta promovuar atë nëpërmjet realizimit të një dokumentari
 i cili do shfaqet së shpejti në Itali, si një ftesë për të nxitur rritjen e turistëve të huaj, të cilët zgjedhin të vizitojne Shqipërinë për sezonin e ardhshëm turistik. Sezoni i sivjetshëm njohu një numur shumë të madh të turistëve italian që erdhën për të eksploruar asetet turistike , kulinarinë, detin, dhe çdo gjë që ishte në shërbim të tyre.
Patjetër që ky dokumentar i realizuar nga një gjigand mediatik si çështë RAI TV, do të ndikojë në ardhjen e sa më shumë turistëve italianë në Sarandë.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...