Shpërthim i fuqishëm në shëtitoren e qytetit(Video)

- Advertisement -

Mëngjesin e sotëm rreth orës 06, një shpërthim i fuqishëm tronditi qytetin e Sarandës. Ky shërthim u dëgjua  në të gjithë qytetin. Bëhet fjanë për hedhje në erë të një hoteli që është në pronësi të një qytetarit sarandiot Pipo Çabiri. Dëmi i shkaktuar është shumë i madh pasi godina e hotelit është shndëruar në një gërmadhe, a thua se gjëndesh në zonën e tërmetit në Turqi. Dëme të konsiderueshme pati edhe në lokalet dhe bisneset rreth hotelit. Shëtitorja frekuentohet shume në orët e para të mëngjesit nga qytetarë që ç’do ditë zhvillojnë aktivitet fizik, ecje, vrap. Fatmirësisht nuk ka të lënduar në këtë shpërthim, pasi autorët janë kujdesur që të mos shkaktojnë ndonjë tragjedi njerëzore. Autori i videos na thotë se ishin rreth 500 m larg duke bërë ecje dhe dëgjuam një shpërthim të fuqishëm dhe ndjemë se si vala goditëse na shtyu disa metra larg dhe një tym i zi u përhap me shpejtësi. Policia erdhi menjëherë në vëndngjarje  dhe sekuestroj pamjet filmike për të zbuluar autorët e këtij krimi ekonomik.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...