7 – vjet nga vizita e parë e një prej 20 kruazerë të kompanisë Holland Amerika Lines Cruises në gjirin e Sarandës(Video)

- Advertisement -

Ditën e sotme në gjirin e Sarandës u ankorua anija gjigande ekompanisë Holland Amerika Lines Cruises cila me kruazierat e saj ka më se 7 vjet që prek ujrat e detit të Sarandës.Është një anije e kompanisë Holland Lines Cruises e cila ka një flotë prej 20 kruaziera. Për herë të parë është hedhur në ujë më 18 nëntor të vitit 2002 dhe ka bërë udhëtimin e parë me turistë. Sot nga kjo kruazier zbritën 680 turistë, të cilët qëndruan deri në mbrëmje, për tu larguar në destinacionin e rradhës.Ata sot kanë vizituar asetet turistike në Sarandë si dhe Butrintin dhe Syrin e Kaltër. Kruaziera ka një kapacitet prej 1900 pasagjer dhe një personel 812 vetë. Kjo ishte vizita e fundit për 2022, për të filluar në muajt e parë të vitit 2023

 

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...