Shëndeti

Coronavirus: Zbulohet në Greqi nënvarianti i Omicron “Kraken” – Gjashtë raste

Katër raste u zbuluan në veri dhe dy në sektorin perëndimor të Atikës - Pse janë të shqetësuar shkencëtarët për llojin e ri Nënvarianti Omicron,...

Zemra e Emës rreh në gjoksin e një nëne 40-vjeçare – Mjekët optimistë

Dëshira e familjes së fatkeqes Ema për “të dhënë jetë me jetë” nisi të realizohej duke marrë organet e saj nga spitalet që kanë...

Spot sensibilizues i Bashkisë Sarandë : Sllogani – Tetori rozë, vrapo për jetën, ekzaminohu, kontrolli shpëton jetë. (Video)

Në kuadrin e muajit tetor si muaji rozë që i kushtohet luftës kundër kancerit të gjirit tek gratë, Bashkia Sarandë ka publikuar një spot...

Si të lehtësoni dhimbjet e trupit me ndryshimet e motit

A keni vënë re ndonjëherë se nyjet dhe muskujt tuaj dhembin më shumë kur ndryshon presioni barometrik? Një arsye tjetër pse mund të ndjejmë...

Pyetje-Përgjigje: Gjithcka duhet të dini mbi kancerin e gjirit schedule 10:43 – 1 Tetor, 2020 link Kanceri i gjirit ndodh kur qelizat në...

Kanceri i gjirit ndodh kur qelizat në gji fillojnë të rriten jashtë kontrollit, pushtojnë indet e afërta ose përhapen përmes trupit. Kanceri i gjirit...