Politikë

Sondazh: Kush do jete kryetari i ardhshem i Bashkise Sarande?

 Sondazh: Kush do jete kryetari i ardhshem i Bashkise Sarande?

Ramis Husi nënprefekti i ri në Sarandë. Mirosh Birjani sekretar organizativ i PS, Sarandë (Video)

Ramis Husi është tashmë nënprefekti i Sarandës. Ramis Husi erdhi në këtë pozicion pas detyrës së tij si nënkryetar i bashkisë, ndërsa zëvendësoi Mirosh...

Ish-Kandidati i Primareve për bashkinë Sarandë dhe anetari keshillit kombetar” Spiro Vaso i bashkohet grupit “Alibeaj” ne festen e PD Sarande

Në 32 vjetorin e PD Sarandë, dega ka festuar e përcarë. Në 13.00 grupi “Alibeaj” ka festuar së bashku në ambientet e Hotel “Tatzati”...

Kandidati i PD për Bashkinë Sarandë Ardit Cikuli : Qëndrim për rikonstruksionin e shkollës “ Adem Sheme”(Video)

Rikonstruksioni i shkollës 9 - vjeçare “Adem Sheme”, nisur pak ditë më parë, ka qenë objekti i deklaratës për shtyp dhënë nga Ardit Cikuli,...

VIDEO/ ‘Anonymous’-Vuçiçit: Ndaloni veprimet e rrezikshme në Kosovë, ne s’harrojmë, ne s’falim..

Grupi i hakerëve “Anonymous”, përmes një videomesazhi, ka “kërcënuar” presidentin serb Aleksandar Vuçiç lidhur me zhvillimet e fundit në veri. Ata thonë se populli i...