Tag: sarande

Browse our exclusive articles!

Banda e Sarandës drejt plakjes, domosdoshmëri rinovimi

Në çdo datë përkujtimore, lokale apo kombëtare, apo çelje të sezonit turistik, e pranishme është edhe banda frymore e Bashkisë Sarandë. Ky formacion muzikor...

Intervistë/ Hebrejtë në Delvinë, Sarandë e Fterrë

Në mesjetën e vonë hebrejtë do të shfaqeshin edhe në fshatin Fterrë të Sarandës. Sot atje egziston një vend që quhet “varri i çifutit”,...

Sarandë/Bilanci i Covid-19, 1 person ka humbur jetën dhe 2 të infektuar

  Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë janë vetëm 2 qytetarë në Sarandë dhe 1 në Delvinë të infektuar me Covid. Me gjithë përpjekjet e...

Sarandë/ Arrestohet 36 vjeçari me armë në brez

Shërbimet e Forcës së Posatshme “Shqiponja” në bashkëpunim dhe me shërbimet e Qarkullimit Rrugor në Komisariatin e Policisë Sarandë, në vijim të punës për...

U nis nga Tirana për të punuar në Ksamil, përfundoi në pranga, kërkon lirinë pas 4 muajsh

Një i ri nga Tirana, për të cilin Prokuroria e Sarandës ka dyshime se është shpërndarës droge, kërkon lirinë nga qelia 4 muaj pas...

Popular

Parkimet e gabuara problem shqetësues ne qytet

Masa ndëshkuese për shkelësit në parkimet e gabuara, që...

Shkrumbohet baranga në Shelegar, shkak telat e energjisë mbi çati

Ndërhyrja në kohë e sherbimit zjarrfikës të Sarandës ka...