Tag: sarande

Browse our exclusive articles!

Pse nuk e merr dot ndihmën ekonomike…?

Sikur të mos mjaftonte problemi shqetësues i prishjes së familjes, e divorcuar prej 4 vitesh, Sania, nëna e dy fëmijëve, njeri në klasën e...

Etta e dashuruar pas poezisë dhe jo vetëm

Etta Kalemi është një zë i ri interesant në poezinë shqiptare bashkëkohëse. Ka nisur të shkruajë kur ka qenë në klasë të gjashtë e deri...

Gusht 2008/ Kur anija antike “Argo” vizitoi Sarandën

Në gusht të vitit 2008 në portin e Sarandës mbërriti nga Volloja e Greqisë anija antike me emrin "Argo". Sipas legjendës kjo anije u ndërtua...

DPSHTRR Sarandë, i gjithë personeli i vaksinuar 100%

DPSHTRR është ndër institucionet të cilat vaksinimin e punonjësve që iu shërbejnë qytetarëve e kanë primare dhe e pasqyrojnë dhe me anë të grafikëve...

“Ditë Vere” në Sarandë, qytetarët shijojnë rrezet e diellit

Temperatura sot në Sarandë shënon 25 gradë celcius dhe kjo ka nxjerrë nga shtëpia qytetarë të cilët po shijojnë rrezet e diellit buzë detit. Gjithashtu...

Popular

Blendi Klosi prezantohet drejtues politik i Partisë Socialiste për Qarkun Vlorë

Blendi Klosi u prezantua sot në Vlorë si drejtues...

Aksident në aksin Kardhiq-Delvinë, motomjeti del nga rruga, humb jetën shoferi (EMRI)

Një aksident me pasojë vdekje ka ndodhur këtë të...

WhatsApp pritet të sjellë 5 ndryshime të reja

Së fundmi drejtuesit e WhatsApp janë duke punuar për...

“Trirema XVI – 2022” i Klubit të Krijuesve Jonianë

Si përvit edhe në tetorin e 2022 Klubi i...