Tag: sarande

Browse our exclusive articles!

Saranda, pjesë e konkursit të fundvitit të Edi Ramës

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar më 9 dhjetor zhvillimin e një konkursi në faqen e tij në Facebook, përgjatë tri javëve të fundit të...

I dyshuari për grabitjen e noterit Thoma Kaci kërkon lirinë

  Oltjon Kolonja alias Oltjon Pula, 39-vjec, një nga tre të dyshuarit për grabitjen me armë të noterit Thoma Kaci në 20 tetor, kërkon sërish...

Çekia hap në Sarandë konsullatën për Jugun e Shqipërisë

Republika e Çekisë ka hapur një Konsullatë për Jugun e Shqipërisë në Sarandë. Kjo është hera e parë që në Sarandë hapet një konsullatë e...

Grabitet supermarketi në Sarandë, autorët vjedhin 200 mijë euro

Një supermarket në lagjen nr.4 në Sarandë ka rënë pre e grabitjes gjatë natës së kaluar. Burime bëjnë të ditur se hajdutët kanë hyrë në...

Java e Flamurit/Takime shahistike midis shkollave, klasifikimi

Janë zhvilluar takime shahistike midis shkollave 9-vjeçare të Bashkisë së Sarandës, veprimtaritë sportive në kuadër të Javës së Flamurit. Përballë njeri tjetrit janë vënë shahistë...

Popular

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...

Skulptori Odise Papa, krijuesi i jetës së pandjeshme, mjeshtër i gdhendjes artistikisht të mermerit….(Video)

Nga Shpresa Dine Odisea Papa, është skulptori sarandiot, që njihet...