Tag: Tërmet

Browse our exclusive articles!

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...

Një tërmet 5.4 ballë trondit Halkidikin – “Po vijnë shumë pasgoditje” thotë Lekkas.

Një tërmet i fortë me magnitudë 5.4 Rihter ka ndodhur pak para orës 14:48 në një zonë detare në Halkidiki. Sipas zgjidhjes së përditësuar...

Tërmet në Shqipëri, ja sa ishte magnituda dhe ku ishte epiqendra

Një tërmet është regjistruar këtë mbrëmje në Shqipëri. EMSC shkruan se tërmeti ka qenë me magnitudë 4.8 ballë të shkallës rihter dhe epiqendra e...

Follorinë: Tjetër tërmet, 4.2 Rihter

Një tërmet i ri ka ndodhur në Follorinë . Sipas Institutit Gjeodinamik, tërmeti ka qenë me magnitudë 4.2 Rihter dhe ka ndodhur në orën...

Lëkundjet e tërmetit në Shqipëri, ja çfarë thotë IGJEUM

IGJEUM ka njoftuar lidhur me lëkundjet e tërmetit që u ndjenë mbrëmjen e kësaj të diele thuajse në të gjithë vendin. “Për momentin kemi tërmet...

Një tërmet me magnitudë 5.4 ballë në afërsi të Follorinës.

Një tërmet me magnitudë 5.4 ballë ka ndodhur pak minuta më parë   3 kilometra në veriperëndim të Follorinës dhe në thellësinë fokale  14.3 kilometra...

Popular

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...

Skulptori Odise Papa, krijuesi i jetës së pandjeshme, mjeshtër i gdhendjes artistikisht të mermerit….(Video)

Nga Shpresa Dine Odisea Papa, është skulptori sarandiot, që njihet...