Tag: Tërmet

Browse our exclusive articles!

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...

Shqipëria tronditet nga një tërmet i fuqishëm, lëkundjet ndihen në disa qytete, ja epiqendra

Shqipëria është tronditur këtë të diel mbrëma nga lëkundje tërmeti. Sipas EMSC, epiqendra është shënuar në Greqi, ndërsa magnituda e saj ka qenë 5.8 ballë....

Lëkundje tërmeti në Greqi, eksperti: Shkak pllaka e Harkut të Jonit

Një tërmet me magnitudë 4.3 ka ndodhur së fundmi në Prevezë. Sipas regjistrimit automatik të Institutit Sizmologjik Gjeodinamik, lëvizja sizmike ka ndodhur në 19...

Greqi/Tërmet me magnitudë 4.1 ballë në Qiparisia

Sipas zgjidhjes së rishikuar të Institutit Gjeodinamik të Observatorit Kombëtar të Athinës, një tërmet me magnitudë 4.1 ballë të shkallës Rihter ka ndodhur në...

Greqi/Një tërmet me magnitudë 5.1, ku ishte epiqendra

Një tërmet i fortë me magnitudë 5.1 ballë të shkallës Rihter ka ndodhur në orën 6.00 të mëngjesit të së martës në Ikaria . Konkretisht,...

Anila Denaj e Ina Zhupa përkujtojnë tërmetin e 26 nëntorit

Dy deputetet e Sarandës Anila Denaj dhe Ina Zhupa, kanë bërë një reagim në dy vjetorin e tërmetit të 26 nëntorit. Denaj shkruan se 2...

Popular

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...

Skulptori Odise Papa, krijuesi i jetës së pandjeshme, mjeshtër i gdhendjes artistikisht të mermerit….(Video)

Nga Shpresa Dine Odisea Papa, është skulptori sarandiot, që njihet...