Tag: Tërmet

Browse our exclusive articles!

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...

Tërmet me magnitudë 4 ballë afër Sarandës, epiqendra ishte…

Sipas Institutit Gjeodinamik të Observatorit Kombëtar të Athinës, mbrëmjen e së enjtes, më 18 nëntor, një tërmet me magnitudë 4 goditi Igumenicën. Epiqendra e tërmetit ishte...

Greqi: “Shkundet” Kreta nga tërmeti i fuqishëm

Një lëkundje sizmike me magnitudë 4.3 ballë të shkallës Rihter ka ndodhur mëngjesin e kësaj të premteje, në orën 05:45, në zonën detare të...

Tërmet me magnitutë 4.8 ballë në Lezhë, lëkundjet ndihen edhe në Tiranë

Një tërmet i fuqishëm me magnitutë 4.8 ballë të shkallës rihter është ndjerë në Shqipëri. EMSC njofton se epiqendra e tërmetit ka qenë 6 km...

Popular

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...

Skulptori Odise Papa, krijuesi i jetës së pandjeshme, mjeshtër i gdhendjes artistikisht të mermerit….(Video)

Nga Shpresa Dine Odisea Papa, është skulptori sarandiot, që njihet...