Një tërmet me magnitudë 5.4 ballë në afërsi të Follorinës.

- Advertisement -

Një tërmet me magnitudë 5.4 ballë ka ndodhur pak minuta më parë   3 kilometra në veriperëndim të Follorinës dhe në thellësinë fokale  14.3 kilometra . Tërmeti, sipas raportimeve të para, është ndjerë veçanërisht në Greqinë Veriore. Sipas raportimeve, tërmeti ka pasur një kohëzgjatje të gjatë dhe gjëmuar ndërsa është ndjerë edhe deri në zonën e Trikalasë. Brenda minutave në vijim u regjistruan tre tërmete të tjera , 3.5 Rihter 19 km në perëndim në  veriperëndim të Follorinës dhe në thellësi fokale 5 km, 3.5 Rihter në thellësi fokale dhjetë km dhe 4.1 Rihter gjithashtu në një thellësi 10 km.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...