Follorinë: Tjetër tërmet, 4.2 Rihter

- Advertisement -

Një tërmet i ri ka ndodhur në Follorinë . Sipas Institutit Gjeodinamik, tërmeti ka qenë me magnitudë 4.2 Rihter dhe ka ndodhur në orën 17:14 në Follorinë, duke vazhduar sekuencën pas tërmetit pas 5.3 Rihter. Sipas Gjeodinamikës, epiqendra e tërmetit ndodhet 11 kilometra në perëndim në veriperëndim të Follorinës, ndërsa thellësia fokale është 10 kilometra.

 

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...