Etta e dashuruar pas poezisë dhe jo vetëm

- Advertisement -

Etta Kalemi është një zë i ri interesant në poezinë shqiptare bashkëkohëse.

Ka nisur të shkruajë kur ka qenë në klasë të gjashtë e deri sot që ajo është 24 vjeçe shprehet se i mjafton të ulet para një perëndimi, të shohë reflektimin e tij në detin e Sarandës dhe rimat i rrjedhin.

Ky mendim e mbështet tek ato poezi që ka publikuar të cilat përcjellin ndjesi pozitive tejet mbresëlënëse, ku mbizotëron tema e dashurisë.

E dalluar dhe fituese konkursesh letrarë si gjimnaziste e Gjimnazit “Hasan Tahsini”, u perfeksionua si krjuese gjatë viteve studentore.

Shenjimin e vet si krijuese origjinale me frymëzim meditativ e ka shpalosur edhe tek botimet në organet letrarë të shtypit kombëtar përmes cikleve të botuar.

Zhuljeta si Romeo të saj ka pasionin e fortë poetik ndërsa Etta e qetë dhe simpatike mik të vet të pandarë në poezi ka meditimin.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...