Tag: Zaho Vasili

Browse our exclusive articles!

“Kadareja një vargmal/ Një vargmal me shumë maja”

Kadareja një vargmal/ Një vargmal me shumë maja” Poeti sarandiot, Zaho Vasili, pena e të cilit qëmton bukur vargje për njeriun e mirë dhe...

Elegji për Arben Dukën nga poeti Zaho Vasili

Arben Duka -Poetit të xhevahirtë- Desha çelësin e minierës Që të hyja me çdo kusht, Hapur është kanati i derës Më thonë shokë e miq të ngushtë. U thashë miqve...

Poezi nga Zaho Vasili/ Si s’na dhatë njëherë të drejtë?

Këtë rradhë poeti sarandiot Zaho Vasili vjen me një krijim shumë të bukur që bën fjalë për ëndrrë  shqiptare, për të hyrë në Evropë....

Zaho Vasili

Portali ynë Sarandalife.al është i hapur për të gjithë krijuesit e trevës së Sarandës, Delvinës, Bregdetit e Konispolit, të Gjirokastrës, Përmetit, Këlcyrës, Vlorës, pra...

Popular

Merr flakë magazina në katin e parë të një objekti 5-katësh në Metoq (Video)

Një zjarr ka rënë në një magazinë me materiale...

Video – dokument: Momenti i përplasjes së dy trenave në Tempe

Treni komercial dhe ai i pasagjerëve u përplasën në...

Aksident tragjik në Greqi, përplasen dy trena, 41 viktima dhe mbi 80 të plagosur (VIDEO)

Një tragjedi ka ndodhur në Larisa të Greqisë ku...