Pas shumë vitesh i munguar… më në fund inagurohet…

- Advertisement -

Pas shumë vitesh sa i munguar aq edhe i kërkuar më në fund u inagururua dy ditë më parë në Delvinë Muzeu Historik e Etnografik. Merrte pjesë kryetarja e bashkisë, Majlinda Qilimi, intelektualë, merrte pjesë gjithashtu edhe deputetja e PS, Anila Denaj.

“Së bashku me deputeten e zonës Znj. Anila Denaj inaguruam dje Muzeun e Delvinës duke i kthyer qytetit një vlerë të munguar prej kohësh.
Brenda ndërtesës së këtij muzeu ndodhen pjesë të historisë dhe kulturës së qytetit tonë.
Ky muze jo vetëm memorizon historikun e qytetit, por shërben edhe si një atraksion turistik i nevojshëm për promovimin dhe zhvillimin e zonës son”, shprehet kryebashkiakja Qilimi në faqen e bashkisë.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...