Tag: Bashkia Delvinë

Browse our exclusive articles!

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...

Pas shumë vitesh i munguar… më në fund inagurohet…

Pas shumë vitesh sa i munguar aq edhe i kërkuar më në fund u inagururua dy ditë më parë në Delvinë Muzeu Historik e...

“Një i nënës, të tjerë të njerkës”, shqetësimi i dy banorëve në pallatin në Delvinë

Shqetësuese është situata në një pallat dykatësh në qendër të qytetit të Delvinës, pallat me jetë ndërtimi të para viteve ‘90. Në këtë pallat...

Majlinda Qilimi:” Po vazhdojmë punën për rikthimin e muzeut”

Më 18 maj, në Ditën Ndërkombëtare të Muzeve, Bashkia Delvinë ka dhënë lajmin se ishin në fazat paraprake të hapjes së Muzeut Lokal të...

Çfarë i kërkuan banorët e Bamatatit Këshillit Bashkiak Delvinë?

Ditën e sotme, u zhvillua dëgjesa e radhës për Projekt Buxhetin 2022 me banorët e fshatit Bamatat. Kërkesat që ngritën banorët e fshatit Bamatat: 1. Të...

Popular

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...

Skulptori Odise Papa, krijuesi i jetës së pandjeshme, mjeshtër i gdhendjes artistikisht të mermerit….(Video)

Nga Shpresa Dine Odisea Papa, është skulptori sarandiot, që njihet...