Tag: Majlinda Qilimi

Browse our exclusive articles!

Pas shumë vitesh i munguar… më në fund inagurohet…

Pas shumë vitesh sa i munguar aq edhe i kërkuar më në fund u inagururua dy ditë më parë në Delvinë Muzeu Historik e...

Delvinë/Ndizen dritat e pemës në një atmosferë të ngrohtë festive

Bashkia e Delvinës ka vendosur pemën e Vitit të Ri duke i dhënë një pamje festive qytetit. Të pranishën kanë qenë fëmijë të shumtë që...

Majlinda Qilimi nderon Spiro Nanin, ikonën e mësuesisë dhe kulturës seniciote

Spiro Nani, një prej figurave të gjalla më përfaqësuese të mësuesisë dhe kulturëdashjes seniciote në krahinë e më gjerë, është nderuar  me Certifikatë Mirënjohjeje,...

Delvinë/Ndahet nga jeta Kujtim Ballaci

Ndahet nga jeta Kujtim Ballaci,Kryetari i Organizatës së Veteranëve të LANÇ-it Delvinë. "Gjatë gjithë jetës së Tij punoi me ndershmëri e profesionalizëm dhe la pas...

16-vjetori i iso-polifonisë në UNESCO, vlerësohet grupi i Delvinës

16-vjetori i përfshirjes së iso-polifonisë në UNESCO, në Gjirokastër, u festua me organizime të veçanta, për promovimin e traditës dhe kulturës popullore. Përgjatë aktiviteteve u...

Popular

U prezantuan kandidatët e primareve në Sarandë: Ardit Cikuli, Armando Magllara, Ilir Nikolla dhe Spiro Vaso

Katër kandidatët e Partisë Demokratike për primaret në Bashkinë...

Çfarë do ndodhë me temperaturat? Dhjetori vjen me reshje, kthesa e madhe që pritet tashmë

Dhjetori nis si një vijimësi e vjeshtës, me mot...

Policia greke tenton të ndalojë mjetin e dyshimtë në Janinë, tre persona hapin zjarr ndaj patrullës JANINË

Hapet zjarr ndaj patrullës së policisë greke. Ngjarja ka ndodhur...