I dyshuari për grabitjen e noterit Thoma Kaci kërkon lirinë

- Advertisement -

 

Oltjon Kolonja alias Oltjon Pula, 39-vjec, një nga tre të dyshuarit për grabitjen me armë të noterit Thoma Kaci në 20 tetor, kërkon sërish lirinë. Në 16 dhjetor ora 11.30 në Gjykatën e Apelit Gjirokastër, pritet të shqyrtohet kërkesa e 39-vjecarit për zëvendësimin e masës së sigurisë “Arrest në burg” që Gjykata e Sarandës ka vendosur për të. Ndërkohë Gjykata më parë kishte vendosur mos pranimin e kërkesës së Kolonjës për sigurimin e një prove që ai e dispononte lidhur me ngjarjen.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...