Adrian Gurma:”Gëzuar Ditën e Çlirimit”, homazhe në Varrezat e Dëshmorëve

- Advertisement -

Në ditën simbol të Lirisë, këtë 29 nëntor, homazhet dhe nderimi për të rënët, u krye pranë Lapidarit në Varrezat e Dëshmorëve në Sarandë.

U vendosën kurora nga Kryetari i Bashkisë, Adrian Gurma, në emër të deputetetes Anila Denaj, nga kryetari i Këshilit Bashkiak Asaf Stroka, në emër të Komisariatit të Policisë, si dhe në emër të Organizatës së Veteranëve të Luftës dhe të Familjeve të Dëshmorëve e të Shoqatës së invalidëve të Luftës.
Homazhi vijoi me kalimin pranë varreve të Heronjve dhe Dëshmorëve të rënë në betejat e luftës për çlirim.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...