Tag: Adrian Gurma

Browse our exclusive articles!

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...

Festimet e fundvitit: Kryebashkiaku Gurma drekë pune me gazetarët

Si cdo fund dhjetori edhe sivjet kryetari i bashkisë Adrian Gurma mblodhi në një drekë festive gazetarët lokalë, ku disa prej tyre janë edhe...

Mes nxënësve të dalluar në këtë fundvit. Kryebashkiaku Gurma: Më shumë suksese…

  Me shumë tinguj dhe ngjyra nxënësit më të dalluar në mësime dhe veprimtari artistike e kulturore, nga shkollat e ciklit 9-vjeçar të Bashkisë së...

Për herë të parë, Çekia hap konsullatën për Jugun e Shqipërisë në Sarandë

Republika e Çekisë ka hapur sot Konsullatën për Jugun e Shqipërisë në Sarandë. Kjo është hera e parë që në Sarandë hapet një konsullatë...

Bashkia Sarandë paralajmëron gjob ose burg për këdo që…

  Shkatërrimi i koshave të mbeturinave në shëtitore, hedhja e stolave në ujë te Plazhi i Ri dhe prishja e koshave të vegjël në rrugët...

Adrian Gurma apelon :”Në mbrojtje të pronës publike të jemi të gjithë!”

Kryetari i Bashkisë Sarandë, Adrian Gurma ka reaguar pas sulmit vandal që iu është bërë koshave funksionalë për mbajtjen pastër të ambjentit në zonën...

Popular

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...

Skulptori Odise Papa, krijuesi i jetës së pandjeshme, mjeshtër i gdhendjes artistikisht të mermerit….(Video)

Nga Shpresa Dine Odisea Papa, është skulptori sarandiot, që njihet...