Tragjedi në Greqi, makineria përplaset me vagonin e trenit, një person i vdekur dhe dy të plagosur

- Advertisement -

Një aksident i rëndë ka ndodhur gjatë natës në linjat hekurudhore në Greqi pasi ka ndodhur një dëmtim i një makinerie të përdorur nga një punishte austriake për punime të specializuara të lëmimit, me pasojë plagosjen me vdekje të një 41-vjeçari grek të punishtes.

Dy anëtarë të tjerë të ekuipazhit austriak, janë plagosur. Sipas Nikos Hairetas, drejtor menaxhues i STASY, dy personat fatmirësisht nuk kanë mbetur të plagosur rëndë dhe janë dërguar për të marrë një trajtim mjekësor, shkruajnë mediat greke.

Aksidenti ka ndodhur në linjën 1, kur një makinë e posaçme bluarëse që ishte nisur nga Kifisia ka dëmtuar frenat, për pasojë ka nisur të lëvizë në mënyrë të pakontrolluar, me shpejtësi deri në 60 km/h, para se të përplaset përfundimisht me një tren tjetër, në lartësinë e tij. Stacioni i Agios Nikolaos, i cili ishte vendosur nga shërbimi kompetent i STASY për të ndalur rrjedhën e tij.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...