Tag: Perdishmeri

Browse our exclusive articles!

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...

Adriatik Lapaj: Çfarë po bëjmë kështu?!

  Adriatik Lapaj me anë të një postimi në Facebook ngre pyetjen: "Çfarë po bëjmë kështu?!". Lapaj kthehet pas në fëmijërinë e tij për të...

Pirro Dhima shfaqet krah prindërve të Katsifas në festën kombëtare të Greqisë

Në Greqi, të gjithë përvjetorët e mëdhenj kombëtarë janë të lidhur me fillimin dhe jo me përfundimin e një lufte dhe 28 tetori i...

Arrestohet 60 vjeçari në Patra, sekuestrohet 50 kg marijuanë

Ndalohet nga policia greke në Patra një kamion që vinte nga Shqipëria. Brenda në kamion janë gjetur dhe sekuestruar 50 kg marijuanë. Operacioni u...

TAKIMET PËR PROJEKTBUXHETIN 2022 NISIN ME KSAMILIN DHE KRYETARËT E FSHATRAVE

Ende pa u mbyllur sezoni turistik, ka nisur puna dhe kontaktet për përgatitjen e vitit 2022. Me këtë fokus dhe në nisje të një...

Për romët e Cukës edhe ky dimër pritet të jetë në kushte jetese të vështira

Dimri po troket, dhe madje pritet të jetë i vështirë, por për romët e Çukës, bashkia Sarandë, asnjë shpresë për përmirësimin e kushteve të...

Popular

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...

Skulptori Odise Papa, krijuesi i jetës së pandjeshme, mjeshtër i gdhendjes artistikisht të mermerit….(Video)

Nga Shpresa Dine Odisea Papa, është skulptori sarandiot, që njihet...