Arrestohet 60 vjeçari në Patra, sekuestrohet 50 kg marijuanë

- Advertisement -

Ndalohet nga policia greke në Patra një kamion që vinte nga Shqipëria. Brenda në kamion janë gjetur dhe sekuestruar 50 kg marijuanë. Operacioni u zhvillua sot në mëngjes. Droga ishte e fshehur në një vend të improvizuar enkas në kabinën e mjetit. Kamioni është ndaluar në afërsi të Mesolongjit në rrugën “Ionia”. Në pranga ka rënë drejtuesi i mjetit, shqiptar 60-vjeç, i cili më herët kishte kaluar kufirin përmes një prej pikave të kalimit kufitar Shqipëri-Greqi.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...