Arrestohet 60 vjeçari në Patra, sekuestrohet 50 kg marijuanë

- Advertisement -

Ndalohet nga policia greke në Patra një kamion që vinte nga Shqipëria. Brenda në kamion janë gjetur dhe sekuestruar 50 kg marijuanë. Operacioni u zhvillua sot në mëngjes. Droga ishte e fshehur në një vend të improvizuar enkas në kabinën e mjetit. Kamioni është ndaluar në afërsi të Mesolongjit në rrugën “Ionia”. Në pranga ka rënë drejtuesi i mjetit, shqiptar 60-vjeç, i cili më herët kishte kaluar kufirin përmes një prej pikave të kalimit kufitar Shqipëri-Greqi.

/sarandalife.al/

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Shkolla “Dea” koncert në Beograd(Video)

Shkolla jo publike ‘Dea” së shpejti me grupin e...

Shkolla jo publike 'Dea" së shpejti me grupin e...

Dita Kombëtare e vajzave në Arsimin Profesional(Video)

Ditën e sotme në kuadrin e Ditës Kombëtare të...