Tag: Omicron

Browse our exclusive articles!

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...

Greqia me masa të reja anticovid deri më 10 janar, rregullat për të udhëtuar drejt shtetit helen

Greqia ka njoftuar masat e reja anticovid për shkak të festave të fundvitit të cilat janë publikuar në Fletoren e Qeverisë. Vizitorët do të lejohen...

Nga sot Greqia ofron teste falas për Covid-19, në çdo farmaci

Mediet greke njoftojnë se testet falas do të jenë në disponim për të gjithë në farmacitë e vendit. Sipas qeverisë greke, testet falas do të...

Mutacioni “Omicron” i afrohet Shqipërisë

  Dy raste të reja të dyshuara të variantit Omicron janë vënë nën mikroskop nga studiuesit. Këtë e ka bërë publike. ministri i Shëndetësisë Thanasis...

Greqi: Konfirmohet në Kretë rasti i parë i variantit Omicron

  Ministri i Shëndetësisë, Thanos Plevris, gjatë specializimit të masave për vaksinimin e moshave 60 vjeç e lart, konfirmoi ekzistencën e një rasti të variantit...

Varianti i ri “Omicron” i afrohet Shqipërisë, konfirmohet rasti i parë në vendin fqinj

Instituti i Lartë i Shëndetit i Italisë (ISS) ka zbuluar rastin e parë me variantin afrikan të Covid, i njohur edhe si “Omicron”. Bëhet...

Popular

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...

Skulptori Odise Papa, krijuesi i jetës së pandjeshme, mjeshtër i gdhendjes artistikisht të mermerit….(Video)

Nga Shpresa Dine Odisea Papa, është skulptori sarandiot, që njihet...