Greqia me masa të reja anticovid deri më 10 janar, rregullat për të udhëtuar drejt shtetit helen

- Advertisement -

Greqia ka njoftuar masat e reja anticovid për shkak të festave të fundvitit të cilat janë publikuar në Fletoren e Qeverisë.

Vizitorët do të lejohen të hyjnë në Greqi me një test molekular negativ PCR të bërë gjatë 72 orëve, ose një test të shpejtë të orëve të fundit për koronavirusin.

Kjo masë ka të bëjë me të gjithë udhëtarët që udhëtojnë drejt Greqisë, përfshirë edhe ata nga Shqipëria dhe do të hyjë në fuqi mëngjesin e së dielës, datë 19 dhjetor.

Masat do të jenë të vlefshme deri më 10 janar.

Vendimi u mor pak ditë më parë nga Ministria e Shëndetësisë së Greqisë për shkak të konstatimit të variantit “Omicron” si edhe lëvizjeve të shumta që karakterizojnë këtë periudhë të vitit për shkak të festave, shkruan protothema.

/sarandalife.al/

 

 

 

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...