Delvinë/Ndizen dritat e pemës në një atmosferë të ngrohtë festive

- Advertisement -

Bashkia e Delvinës ka vendosur pemën e Vitit të Ri duke i dhënë një pamje festive qytetit.

Të pranishën kanë qenë fëmijë të shumtë që i janë gëzuar kësaj dite dhe kryebashkiakja Majlinda Qilimi e cila përmes një postimi uron:

“Gëzuar Vitin e Ri 2022!

Delvina i ndezi dritat e pemës në një atmosferë të ngrohtë festive,mes zërave fëminorë,mes çiltërsisë dhe buzëqeshjes së dëlirë të vogëlushëve që mbeten kurdoherë kryefjala e festave.

Uroj me zemër për çdokënd një vit të mbarë,plot shëndet e lumturi!
Gëzuar!”

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...