Tag: Covid-19

Browse our exclusive articles!

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...

Plevris: Nga e hëna nuk do të ketë test të detyrueshëm për të vaksinuarit me certifikatë evropiane që hynë në vend

  Nga e hëna, 7 shkurt, hyrja në vend për ata që kanë një certifikatë evropiane aktive do të bëhet pa test të detyrueshëm ,...

COVID-19/ M.Sh: 2163 qytetarë të infektuar, 33 në Sarandë, 9 në Delvinë, 4 në Konispol, dhe 3 viktima në 24 orët e fundit

Në njoftimin zyrtar, thuhet se gjatë 24 orëve të fundit janë shpallur të infektuar 2.163 persona të infektuar me sëmundjen. Në 24 orët e...

Greqi: Një grua me Omicron vdiq në ICU të Evangelismos, ajo kishte një sëmundje të rëndë themelore

Humbet jetën një grua me sëmundje të rënda themelore, e cila për këtë arsye u shtrua në spital në Evangelismos . Por më vonë,...

Greqia shtyn masat anti-Covid deri më 24 janar, Ministria e Jashtme informon për kushtet për të udhëtuar në shtetin grek

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton se shteti grek ka shtyrë masat aktuale anti-Covid deri më datë 24 janar 2022. Të gjithë shtetasit...

Rriten shifrat me COVID-19,1,648 raste të reja, 5 humbje jete, një nga Konispoli.

Rriten shifrat e infektimeve me COVID-19 në vend. 1,648 raste të reja dhe 5 humbje jete jane regjistruar në 24 orët e fundit. Aktualisht...

Popular

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...

Skulptori Odise Papa, krijuesi i jetës së pandjeshme, mjeshtër i gdhendjes artistikisht të mermerit….(Video)

Nga Shpresa Dine Odisea Papa, është skulptori sarandiot, që njihet...