COVID-19/ M.Sh: 2163 qytetarë të infektuar, 33 në Sarandë, 9 në Delvinë, 4 në Konispol, dhe 3 viktima në 24 orët e fundit

- Advertisement -

Në njoftimin zyrtar, thuhet se gjatë 24 orëve të fundit janë shpallur të infektuar 2.163 persona të infektuar me sëmundjen. Në 24 orët e fundit janë kryer 7023 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 2163 qytetarë, nga të cilët 33 në Sarandë, 9 në Delvinë dhe 4 në Konispol. Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 148 pacientë, nga të cilët 17 janë në gjendje më të rënduar. Në 24 orët e fundit me gjithë përpjekjet e stafit mjekësor ka tre humbje jete me SARS-COV2 pozitiv.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...