Greqi: Një grua me Omicron vdiq në ICU të Evangelismos, ajo kishte një sëmundje të rëndë themelore

- Advertisement -

Humbet jetën një grua me sëmundje të rënda themelore, e cila për këtë arsye u shtrua në spital në Evangelismos . Por më vonë, ndërsa ishte në spital, ajo u infektua me mutacionin Omicron të koronavirusit, fillimisht me simptoma të lehta. Simptomat, për shkak të gjendjes së saj të vështirë shëndetësore, shpejt u përkeqësuan. Për pasojë, ajo u shtrua në ICU me goditje septike. Raportohet se ishte rasti i parë i konfirmuar i një pacienti të shtruar në ICU me llojin e ri të mutacionit të koronavirusit, omicron. Rasti i gruas fatkeqe dëshmon se sa të pambrojtur janë të moshuarit dhe të pambrojturit ndaj koronavirusit, edhe në formën më të lehtë të sëmundjes.

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Nuk iu bind urdhërit të policisë kufitare proçedohet 61 vjeçari

Kundërshtoi kontrollin e dokumentacionit të skafit nga policia kufitare...

Dhunoi të dashurën, arrestohet 33-vjeçari në Sarandë

Një 33-vjeçar me iniciale E.K, ka rënë në prangat...

I rrëmbehet kthetrave të vdekjes 4 – vjeçari

Mbrëmjen e së mërkurës rreth orës 20.30 një ngjarje e...