Tag: Bashkia Sarandë

Browse our exclusive articles!

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...

Këshilli Bashkiak në mbledhjen e parë të vitit 2022

Këshilli Bashkiak i Sarandës zhvilloi në 28 janar, mbledhjen e tij të parë për vitin 2022, me një prani shumë më të shtuar të...

AMBASADORJA E GREQISË PRITET NGA KRYEBASHKIAKU GURMA

Ambasadorja e Greqisë në Tiranë, Sophia Philippidu, e shoqëruar nga Konsulli i Përgjithshëm I Konsullatës së Greqisë në Gjirokastër, Dimitrios Sacharidis dhe zyrtarë tw...

Unioni Turistik Shqiptar organizon në Sarandë eventin e parë kombëtar të 2022-it

Nga Shpresa Dine                                           ...

Sarandë, Bashkisë i kalojnë në administrim dy rrugë nacionale

Së fundi i kaluan në administrim Bashkisë Sarandë dhe dy rrugë nazionale në territorin e saj. Këto akse rrugore janë segmenti nga Ura e...

Rriten shifrat me COVID-19,1,648 raste të reja, 5 humbje jete, një nga Konispoli.

Rriten shifrat e infektimeve me COVID-19 në vend. 1,648 raste të reja dhe 5 humbje jete jane regjistruar në 24 orët e fundit. Aktualisht...

Popular

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...

Skulptori Odise Papa, krijuesi i jetës së pandjeshme, mjeshtër i gdhendjes artistikisht të mermerit….(Video)

Nga Shpresa Dine Odisea Papa, është skulptori sarandiot, që njihet...