Sarandë, Bashkisë i kalojnë në administrim dy rrugë nacionale

- Advertisement -

Së fundi i kaluan në administrim Bashkisë Sarandë dhe dy rrugë nazionale në territorin e saj. Këto akse rrugore janë segmenti nga Ura e Gajdarit deri ne Gjashte dhe nga Hotel “Butrinti” deri ne kanalin e Cukës.

Me kalimin nga fondi i ARRSH në administrim të Bashkisë, do mund të përmirësohet  dukshëm sinjalistika rrugore vertikale dhe horizontale në këto akse të rëndësishme të qytetit turistik të Sarandës.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...