Çfarë i kërkuan banorët e Bamatatit Këshillit Bashkiak Delvinë?

- Advertisement -

Ditën e sotme, u zhvillua dëgjesa e radhës për Projekt Buxhetin 2022 me banorët e fshatit Bamatat.

Kërkesat që ngritën banorët e fshatit Bamatat:

1. Të kthehet në funksion Kanali Kryesor (Vrizi).
2. Të bëhet ndriçimi i lagjeve.
3. Të zgjidhet problemi me tokat që ka zënë Autostrada dhe mos të paguajnë taksën për tokën që nuk e zotrojnë.
4. Të kryhet ndërtimin i sheshit qëndror të fshatit.
5. Të zgjidhet problematika me kanalizimet.
6. Të bëhen argjinaturat për mos përmbytjen e tokave të mbjella.
7. Të kthehet në funksion Kanali i Mollës.
8. Të ndërtohet park lojrash për fëmijët.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...