Mes nxënësve të dalluar në këtë fundvit. Kryebashkiaku Gurma: Më shumë suksese…

- Advertisement -

 

Me shumë tinguj dhe ngjyra nxënësit më të dalluar në mësime dhe veprimtari artistike e kulturore, nga shkollat e ciklit 9-vjeçar të Bashkisë së Sarandës, janë organizuar në një atmosfere të gëzueshme që sjellin përherë festat e fundvitit, ata performuan në një koncert të përbashkët me këngë, numra koreografikë dhe interpretime në instrumenta muzikorë. Kreu i Bashkisë Adrian Gurma i përshëndeti fëmijët, prindërit dhe mësuesit e pranishëm, për bashkimin e energjive të tyre të përditshme në procesin e shkollimit dhe kulturimit në nivele të admirueshme dhe i ka uruar ata për më shumë shëndet, gëzime dhe suksese në Vitin e Ri 2022.

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...