Shkollat 9 vjeçare, pjesë e nismës së pastrimit të vendit

- Advertisement -

Shkolla 9 vjeçare “9 Tetori” dhe shkolla 9 vjeçare “Shefqet Sulejmani” janë bërë pjesë e nismës së pastrimit të mjedisit rreth e qark ambienteve të shkollës.

“Një mjedis i pastër është çelësi për shëndetin e të gjithë njerëzve.
Shkolla jonë i bashkohet nismës :Te çlirojmë territorin nga ndotjet mjedisore në rang kombëtar për pastrim dhe higjenizim.”, shprehet “9 Tetori” duke postuar gjithashtu foto nga kjo nismë.

Gjithashtu dhe shkolla 9 vjeçare “Shefqet Sulejmani” ka postuar disa foto nga aksioni i pastrimit jo vetëm të territorit rreth e qark shkollës por dhe në rrugët kryesore të Gjashtës.

“Të gjithë bashkë mund të sjellim ndryshimin .
PËR NJË SHQIPËRI TË PASTËR!”, shprehet kjo shkollë.

/sarandalife.al/

 

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...