Rrëmbimi i 30-vjeçares:”Makina ishte gri dhe ishin shqiptarë”, dëshmia e viktimës

- Advertisement -

EL.AS kërkon një makinë gri, me targë “EME” për hetimin e rrëmbimit të një 30-vjeçareje në Heraklion i Ri. Sipas asaj që është evidentuar në dosjen e “hapur” për rastin, në orën 23:40 të datës 21 nëntor, në Heraklion në kryqëzimin e rrugëve Kargiorgi dhe Iliou dhe teksa po shkonte drejt shtëpisë së saj, i është afruar një makinë në të cilën ishin tre burra të cilët me forcë e futën në automjet. Më pas, njëri prej autorëve e ka goditur me duar në kokë, duke i shkaktuar humbjen e ndjenjave. Në një vend dhe orë të paqartë, viktima ka kuptuar se makina kishte ndaluar dhe se ajo ishte e shtrirë në sediljen e pasme, e veshur tërësisht dhe tre autorët sipër saj. Për shkak të faktit se viktima vuan nga një sëmundje që shkakton dobësi, ajo ka humbur sërish ndjenjat dhe të panjohurit e kanë braktisur në një stacion në Larisa ku është gjetur nga një shofer taksie.
Sipas denoncimit, makina e autorëve ishte ngjyrë gri me pjesën e dukshme të targës “EME”. Të panjohurit i kishin tiparet e fytyrës të mbuluara me kapuç të plotë. Viktima arriti t’i hiqte kapuçin një autori, atij që e kishte imobilizuar fillimisht, dhe konstatoi se ai ishte i ri, deri në 30 vjeç, i stërvitur mirë, me mjekër, sy të errët, flokë të errët me kokë të rruar përreth dhe shumë afër pjesën tjetër të flokëve. Ndërsa shoferi ishte më i vjetër me zë bas dhe fliste shqip. Siç ka rezultuar më tej autorët i kanë marrë 30-vjeçares 100 euro, një celular me vlerë 200 euro dhe një copë letër me shënime personale. Gjatë qëndrimit në makinë, ajo ka kuptuar se po e godisnin me thikë dhe se po tentonin t’i hiqnin pantallonat. Për faktin se prej kohësh nuk kishte kontakt me mjedisin, pasi humbi dy herë ndjenjat, do të kontrollohet nga EL.AS. mundësia e tentativës për përdhunim ose inçest ndaj saj. Do të ketë edhe ekspertizë mjeko-ligjore, ndërkohë që policia do t’i tregojë viktimës foto të shënuara në përpjekje për të identifikuar autorët. Më në fund, rrobat dhe portofolin e 30-vjeçares tashmë janë dërguar për ekzaminim laboratorik në Drejtorinë e Hetimeve Kriminologjike. Burime policore bëjnë me dije se deri tani çështja është bazuar në të ashtuquajturën viktimë dhe tani e tutje do të kërkohen prova për të formuar enigmën e këtij rasti të çuditshëm.

/sarandalife.al/

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...