Robert Ndrenika: ” Vaksinimi është një akt dashurie”

- Advertisement -

Robert Drenika i shtohet listës së personazheve publikë të cilët bëjnë thirrje për vaksinim në mënyrë që të realizohet mbrojtja e popullsisë nga Covid -19.

Thirrja e aktorit të njohur për publikun shqiptar, është postuar ditën e sotme nga kryeministri Edi Rama i cili thëniet e personazheve të dashur për publikun kujdeset që t’i publikojë në faqen e tij të Facebook në mënyrë që të nxisë një numër më të lartë vaksinimisesh.

Thirrja e plotë e Robert Ndrenikës:

Nipërit dhe mbesat nuk reshtin së na dhëni dashuri ne gjyshërve. Jam i bindur se edhe vaksinimi është një akt dashurie, për të na mbrojtur ne dhe për të jetuar më gjatë pranë njëri-tjetrit.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...