Tag: Edi Rama

Browse our exclusive articles!

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...

Edi Rama publikon fotot nga Tuneli i Skërficës: Hapet shumë shpejt, do ta afrojë ndjeshëm Sarandën këtë verë

  Kryeministri Edi Rama ka publikuar foto nga Tuneli i Skërficës përgjatë rrugës së re Kardhiq-Delvinë. Kreu i qeverisë thekson se ky projekt do ta afrojë...

Çmimi i naftës 200 lekë, Rama: Është rritur kudo, shikoni Kosovën. Rrogat nuk i rrisim dot sa doni ju, se…

  Kryeministri Edi Rama reagon për rritjen e çmimit të naftës, benzinës dhe gazit, në ditët e fundit. Kryeministri Rama ka pasur replika me një...

Rama “kërcënon” nxënësit: Mungesa në shkollë do t’i shkojë direkt prindit në telefon

Kryeministri Edi Rama “kërcënoi” të gjithë nxënësit e shkollave të cilët nëse do të mungojnë, raportimi do tu shkojë prindërve në telefon. “Për pak kohë...

Saranda, pjesë e konkursit të fundvitit të Edi Ramës

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar më 9 dhjetor zhvillimin e një konkursi në faqen e tij në Facebook, përgjatë tri javëve të fundit të...

“Transformim rrënjësor”, Rama: Nga janari të gjitha shërbimet online, s’ka më ryshfete e pritje nëpër sportele

Në vijim të takimeve për ligjin e ri për bashkëqeverisjen, kryeministri Edi Rama është ndalur këtë të martë në Berat, prej ku ka ripërsëritur...

Popular

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...

Skulptori Odise Papa, krijuesi i jetës së pandjeshme, mjeshtër i gdhendjes artistikisht të mermerit….(Video)

Nga Shpresa Dine Odisea Papa, është skulptori sarandiot, që njihet...