Pse u dezinfektuan shkollat e Livadhjas dhe të Dërmishit?

- Advertisement -

Duke parë rritjen e rasteve  ditët e fundit, bashkia Finiq ka marrë masa, duke kryer dezinfektim në të gjitha klasat dhe ambientet publike, në shkollat Livadhja dhe Dërmish. Dezinfektimi është kryer në fundjavë, nga punonjës të Bashkisë, për të shmangur përhapjen e pandemisë.

“Për shkak të tendencës në rritje të rasteve, jo vetëm në vend, por edhe në mbarë botën, tërheqim vëmendjen e banorëve për respektimin e masave   shëndetësore, sipas protokolleve të veçanta të epidemiologëve. Tregojmë kujdes, qëndrojmë të shëndetshëm.”, bën thirrje për ndërgjegjësim Bashkia Finiq.

Rikujtojmë se javën e kaluar shkolla e Borshit u mbyll për shkak të numrit të të infektuarve me Covid-19, mësues e nxënës.

Ndërsa nga Ministria e Shëndetësisë raportohet se të infektuar me Covid-19 janë 14 në Sarandë, 7 në Himarë, nga 2 qytetarë në Delvinë dhe 1 qytetar në Konispol.

/sarandalife.al/

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...