I shpallur në kërkim dhe i dënuar me 4 vite burg/ Arrestohet 35-vjeçari në pikën kufitare të Qafë Botës, po tentonte hyrjen në Shqipëri (EMRI)

- Advertisement -

 

Policia ka bërë të mundur arrestimin e një shtetasi në kërkim. Bëhet fjalë për Fation Alizoti, 35 vjeç, banues në Ksamil, Sarandë, i shpallur në kërkim për veprën penale “Veprime në kundërshtim me vendimin e gjykatës”.

Alizoti u kap në pikën kufitare të Qafë Botës. Ai ka qenë dënuar me me vendimin e datës 08.02.2019 me 4 muaj burg, për veprën penale “Veprime në kundërshtim me vendimin e gjykatës”.

Qafë Botë

Vijon puna për kapjen dhe ndalimin e shtetasve të shpallur në kërkim.
Kapet 1 shtetas i shpallur në kërkim për veprën penale “Veprime në kundërshtim me vendimin e gjykatës”.
Shërbimet e Stacionit të Policisë Kufitare në Qafë Botë, në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë, kapjen dhe ndalimin e shtetasve të shpallur në kërkim, në hyrje të Republikës së Shqipërisë, bënë kapjen e shtetasit në kërkim:
Fation Alizoti, 35 vjeç, banues në Ksamil, Sarandë.
Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë, me vendimin e datës 08.02.2019, e ka dënuar këtë shtetas, me 4 muaj burg, për veprën penale “Veprime në kundërshtim me vendimin e gjykatës”.
Veprimet e mëtejshme procedurale për këtë shtetas janë kryer nga Komisariati i Policisë Nr. 6, Tiranë.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...